5 wskazówek dotyczących budżetowania dla startupów i małych firm

Połowa wszystkich małych firm zamyka swoje drzwi w ciągu pięciu lat od otwarcia. Powodów jest wiele i to bardzo wiele. Przytłoczeni innymi sprawami, obowiązki finansowe szybko ześlizgują się na bok, a ty co miesiąc zastanawiasz się, czy poradzisz sobie ze wszystkimi liczbami w okolicach kwietnia, kiedy to podatki są należne.

Nie pozwól, aby Twoje finanse Cię zawiodły. Zamiast tego, pozostań na szczycie wydatków z następujących pięciu startupów i małych firm budżetowania porady, zalecane przez Small Business Computing.

5 wskazówek dotyczących budżetowania w biznesie

Budżetuj według działów: Przyporządkuj wydatki do działów i skonkretyzuj je w ramach każdej kategorii. Im więcej wiesz o tym, co proponujesz wydać i kto będzie odbiorcą tych funduszy, zanim pieniądze wyjdą za drzwi, tym większe szanse na utrzymanie firmy dłużej niż 5 lat.
Przeszacuj wydatki: Zakładaj, że wszystko będzie kosztować więcej niż kosztuje, a wtedy, gdy okaże się to prawdą, nie będziesz zszokowany. Ponadto, możesz być czasami mile zaskoczony. Obszerny budżet bije skromny każdego dnia, a jeśli masz jakieś nadwyżki, możesz uzupełnić swoje fundusze awaryjne.
Przeanalizuj wszystkie wydatki: Myślisz, że nie masz czasu, aby mieć oko na wszystkie wydatki, ale będziesz miał więcej czasu niż chcesz na rękach, jeśli nie i twój biznes musi się zamknąć. Bycie odpowiedzialnym za zrównoważony biznes oznacza więcej niż tylko okazjonalne pytanie księgowego, czy wszystko jest w porządku. Kwestionuj wszystkie wydatki, duże i małe, a w ten sposób zyskasz zrozumienie, na co idą twoje pieniądze.
Bądź realistą: To wiąże się z przecenianiem wydatków i uważnym ich obserwowaniem. Nie zakładaj, że będziesz miał więcej gotówki do dyspozycji, ponieważ to sprawia, że wszystko wygląda dobrze na papierze. Użyj projekcji przepływów pieniężnych, aby realistycznie zmierzyć swoje potrzeby finansowe, a nie po to, by karmić swoje marzenia.
Sprawdzaj ponownie co miesiąc: Zrobiłeś wszystko, co powyżej i teraz czujesz się pewnie, że jesteś gotowy na rok. Nie do końca. Poświęć trochę czasu co miesiąc, aby przejrzeć budżet w kontekście nowych okoliczności.

Skonsultuj się z radcą prawnym

Jeśli masz pytania dotyczące tego, jak wdrożyć najlepsze praktyki budżetowania lub jakiegokolwiek innego aspektu działalności biznesowej, porozmawiaj z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *