Czy prywatne kluby marihuany sprawiają, że publiczne palenie jest w porządku?

Dla konsumentów marihuany problemy stają się coraz większe. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że legalizacja tego narkotyku to mrzonka. Dziś wiele amerykańskich stanów dekryminalizuje lub legalizuje marihuanę. W Kolorado, problemem jest teraz publiczna konsumpcja.

W Kolorado można chodzić do barów i pić drinki. Ale nie można palić legalnej marihuany nigdzie indziej niż w domu, co sprawia, że konsumpcja jest myląca dla turystów. Używanie marihuany zostało zakazane w hotelach i ogólnie w miejscach publicznych, ale zaradni entuzjaści obchodzą te zakazy dzięki klubom marihuany, czyli miejscom, gdzie ludzie mogą spędzać czas i palić. Czy takie kluby są legalne?

Czy możesz otworzyć klub z marihuaną?

Podobnie jak prawo stanowe, tak i przepisy poszczególnych jurysdykcji w obrębie danego stanu różnią się od siebie. Niektóre miejsca w Kolorado pozwalają na legalne istnienie klubów z marihuaną. Niektóre miejsca nie zezwalają, ale kluby i tak działają, zajmując prawne szare strefy.

Niezależnie od tego, kluby mają na celu umożliwienie ludziom korzystania z marihuany w miejscach publicznych. Jest to jedyny wyjątek od zakazu publicznego palenia w całym kraju, zakazu, który wielu mieszkańców i turystów uważa za mylący.

Zagmatwane przepisy dotyczące trawki w Kolorado stanowią problem dla policji i osób sprzedających trawkę legalnie, nie wspominając o palaczach, którzy kończą z wykroczeniami. “Więc mówię im, że to zależy od ich uznania, co chcą zrobić …” mówi Delaney Mason, sprzedawca pączków w lokalnej dyspensie. “Nie mogę nikomu powiedzieć, żeby łamał prawo”.

Biorąc pod uwagę jak nowe jest jeszcze legalne używanie marihuany, bez wątpienia zajmie to trochę czasu, aby każdy stan znalazł ten szczęśliwy środek pomiędzy dopuszczeniem narkotyku, a zaakceptowaniem go jako po prostu kolejnej rzeczy, którą niektórzy ludzie lubią robić, tak jak picie alkoholu. Kolorado rozważa propozycje dopuszczenia kawiarenek z trawką lub w inny sposób usankcjonowania ograniczonego palenia w niektórych miejscach publicznych, a stan będzie miał kilka wymownych przykładów, na które będzie można zwrócić uwagę już wkrótce.

Alaska szuka nowego podejścia

Alaska bada nowe terytorium. Pod koniec zeszłego roku władze Alaski zatwierdziły zezwolenie na prowadzenie kawiarni z marihuaną. Sprzedawcy marihuany będą mogli teraz oferować “próbki” swoich towarów, które będą konsumowane w miejscach publicznych. Nie wiadomo, czy dzięki temu Alaska stanie się kolejnym Amsterdamem i czy Kolorado wkrótce pójdzie w jej ślady.

Zainteresowany biznesem?

Jeśli uważasz, że canna-biz przedstawia interesujące perspektywy biznesowe, nie jesteś sam. Perspektywy zysków ze sprzedaży marihuany są atrakcyjne dla celebrytów i inwestorów oraz inwestorów celebrytów. Ale jak pokazuje ta historia, ten obszar jest wciąż nierozwinięty i powinieneś zasięgnąć porady prawnika, zanim podejmiesz jakiekolwiek nowe przedsięwzięcie związane z marihuaną.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *