Elon Musk odmawia super niegrzecznemu klientowi samochodu

Na portalach społecznościowych wybuchł skandal, który rodzi ciekawe pytanie prawne. Producent samochodów Tesla, mózg Elona Muska, odmawia sprzedaży samochodu inwestorowi Stewartowi Alsopowi, twierdząc, że był on bardzo niegrzeczny.

Czy może to zrobić? Zanim zajmiemy się tym pytaniem, przyjrzyjmy się, co się tutaj stało, według Auto Guide.

Nieszczęścia bogaczy

We wrześniu ubiegłego roku, venture capitalist Stewart Alsop napisał wściekły post na Medium skierowany do Elona Muska, narzekając na Tesla Model X odsłonięcie imprezy, która rozpoczęła się późno, był nudny, i nie wydaje się zaprojektowany, aby zaimponować klientom, z których wszyscy już zapłacił 5.000 dolarów za nowy Model X, niewidziane.

Alsop był tak rozczarowany tym wydarzeniem, że zapytał: “Czy mam się zastanawiać, czy istnieją inne problemy w zarządzaniu Teslą jako firmą? Czy to porażka marketingowa, czy też traktujecie tak swoich klientów po tym, jak dostaną swój samochód?”.

Podobno Musk i Alsop odbyli następnie rozmowę telefoniczną. Musk uznał, że Alsop jest “super niegrzeczny” i anulował swoje zamówienie.

Pozycja Muska na Twitterze

Musk jest śledzony przez miliony na Twitterze, ale sam jest zainteresowany tylko opiniami 50 osób, a Alsop nie jest jedną z nich. Dziś Musk adresowane jego tweeple poprzez tweet, mówiąc, że zamówienie Alsop został anulowany po był “super niegrzeczny”. Pomyślał, że to musi być wolny dzień wiadomości, ponieważ odmowa usługi przyciągnęła tyle uwagi.

Czy Musk może to zrobić?

Czy Elon Musk lub jakikolwiek inny właściciel firmy może po prostu odmówić usługi komuś, kto może i chce zapłacić za produkt? Odpowiedź brzmi: to zależy od powodu odmowy usługi. Przedsiębiorstwa nie mogą dyskryminować klientów z pewnych powodów, ale mogą być dyskryminujące.

Przyjrzyjmy się temu rozróżnieniu. Zgodnie z prawem federalnym (istnieją różnice w prawie stanowym) nie można dyskryminować klientów ze względu na rasę, religię, płeć lub orientację seksualną. Ale możesz odmówić obsługi, jeśli masz uzasadniony powód biznesowy, aby to zrobić.

Musk twierdzi, że Alsop był super niegrzeczny, co jest zabawne, biorąc pod uwagę, że to była skarga Alsopa na szefa Tesli. Teraz Musk odmawia Alsopowi sprzedaży Modelu X i mało kto wydaje się tym faktem zmartwiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *