5 najlepszych strategii radzenia sobie z mobbingiem w miejscu pracy

Szkolni dręczyciele dorastają, kończą studia i zdobywają pracę. A czasami ich dręczenie nie kończy się po opuszczeniu szkoły. Nękanie, prześladowanie i inne formy mobbingu muszą być przedmiotem troski właścicieli małych firm, szczególnie teraz, gdy ich pracownicy są często połączeni poprzez media społecznościowe, jak również poprzez wspólne biuro.

Jak więc stworzyć kulturę korporacyjną, która zapobiega mobbingowi w miejscu pracy? I jak radzić sobie z przypadkami mobbingu, jeśli już do nich dojdzie? Oto pięć rad z naszego archiwum:

1. Znęcanie się w miejscu pracy może doprowadzić do procesu sądowego

Niezależnie od tego, czy byłeś w bractwie lub bractwie studenckim, czy też uprawiałeś sport w okresie dorastania, być może znormalizowałeś trochę znęcania się, kiedy ktoś nowy wchodzi na pokład. Ale znęcanie się, nawet w szkole czy sporcie, jest niepokojące, przestarzałe i niebezpieczne, i nie ma na nie miejsca w Twoim biurze. Celebruj, a nie oczerniaj, swoich nowych pracowników i upewnij się, że wiedzą, że nie ma żadnej kary wymaganej do bycia częścią zespołu.

2. Pracodawcy: Co to jest wrogie środowisko pracy?

Jako pracodawca, musisz znać najbardziej podstawowe pojęcia związane z molestowaniem i dyskryminacją w miejscu pracy i unikać wszelkich zachowań, które tworzą środowisko, które rozsądna osoba mogłaby uznać za zastraszające, wrogie lub obraźliwe. A takie zachowanie nie ogranicza się do niechcianych zaczepek seksualnych czy rasistowskich komentarzy – klasyczny mobbing może być równie zastraszający dla Twoich pracowników.

3. Pracodawcy są odpowiedzialni za anonimowych nękaczy

Tylko dlatego, że nękany pracownik nie jest w stanie zidentyfikować swojego prześladowcy, nie oznacza to, że pracodawca jest zwolniony z odpowiedzialności. Sądy orzekły, że pracodawca ma obowiązek podjęcia szybkich i starannych działań w celu zakończenia nękania, nawet jeśli anonimowy nękacz nigdy nie zostanie znaleziony.

4. Nękany pracownik wygrywa $4.7M za napaść i rasistowskie obelgi

Na wszelki wypadek, gdybyś nadal uważał, że drobne biurowe pogawędki lub wyzwiska to nic takiego, powinieneś wiedzieć, że zaniedbanie dochodzenia i zakończenia mobbingu w miejscu pracy może kosztować Twoją małą firmę sporo dolarów. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których nękanie trwa przez dłuższy czas lub dochodzi do kontaktu fizycznego.

5. Kultura zarządzania jest kluczowa dla minimalizowania sporów sądowych dotyczących zatrudnienia

Zwalczanie mobbingu w miejscu pracy zaczyna się od samej góry. Właściciele małych firm, kierownicy i przełożeni muszą nadawać ton, który zniechęca do jakiegokolwiek rodzaju molestowania. Powinieneś również posiadać jasną politykę zakazującą nękania w miejscu pracy, a także określającą procedury zgłaszania, badania i rozwiązywania problemów związanych z nękaniem w miejscu pracy.

Jeśli masz więcej pytań na temat radzenia sobie z mobbingiem w małej firmie, możesz skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *