5 wskazówek przed uruchomieniem startupu

Nie bez powodu nazywa się to “startupem”, a nie “poczekaniem i zobaczeniem”. Masz swoją wizję i chcesz wziąć go na rynek tak szybko, jak to możliwe. Ale przed uruchomieniem, może być jeden lub dwa względy prawne, które należy wziąć pod uwagę.

Więc jeśli szukasz do uruchomienia następnego jednorożca, oto kilka wskazówek, aby uzyskać swoje kaczki w rzędzie pierwszy:

1. Dlaczego startupy nigdy nie powinny spieszyć się z rozpoczęciem działalności

Rozumiemy to – chcesz uderzyć, gdy żelazo jest gorące. Ale pośpiech w uruchamianiu startupu może sprawić, że zamiast tego zostaniesz wybity. Zanim otworzysz swoje drzwi, upewnij się, że zadbałeś o wszelkie kwestie odpowiedzialności i zgodności, i upewnij się, że Twój startup jest ustawiony na sukces poprzez wybór odpowiedniej struktury korporacyjnej.

2. Co należy uwzględnić w intercyzie startupu?

Myślałeś, że intercyzy są tylko dla bogatych par martwiących się o nieudane małżeństwa? Okazuje się, że wzgardzeni partnerzy biznesowi mogą być tak samo wściekli. Jasne umowy potwierdzające, kto ile czasu i pieniędzy wkłada w startup, a także w jaki sposób kapitał i zyski zostaną podzielone, przydadzą się w przypadku rozpadu firmy.

3. Czy Twoja była praca może pozwać Cię za założenie startupu?

Jeśli wpadłeś na miliard dolarów pomysł podczas pracy na cudzym groszu, możesz mieć pewne obawy, czy można wziąć ten pomysł z tobą w drodze za drzwi. Będziesz chciał przeczytać wszelkie klauzule o zakazie konkurencji w umowie o pracę i wszelkie podpisane umowy o zachowaniu poufności przed rozpoczęciem działalności i upewnić się, że Twój nowy startup nie handluje tajemnicami handlowymi Twojej starej pracy.

4. 5 standardowych dokumentów prawnych potrzebnych każdemu startupowi

Jest trochę więcej do sukcesu startupu niż podaż i popyt. Istnieją umowy operacyjne, akty założycielskie, umowy o przeniesienie własności intelektualnej, umowy o nieujawnianiu informacji i umowy kupna akcji, które mogą zrobić lub złamać Twój biznes.

5. Czy Twój Startup potrzebuje działu prawnego?

Twój rodzący się biznes nie może potrzebować gaggle prawników wewnętrznych jeszcze, ale niektóre porady prawne nie zaszkodzi. Dowiedz się, dlaczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *