120 aresztowanych w masowej obławie na metamfetaminę

Hrabstwo Johnson w Indianapolis robi swoje w walce z wojną z narkotykami, wykorzystując ponad 200 funkcjonariuszy z ponad 10 hrabstw do aresztowania 120 dilerów metamfetaminy, kokainy i heroiny, poszukiwanych pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Prokurator Bradley Cooper powiedział: “Jeśli zamierzasz handlować narkotykami w hrabstwie Johnson, organy ścigania pójdą za tobą, znajdą cię i aresztują”.

Używanie metamfetaminy znów w głównym nurcie

Używanie metamfetaminy wzrasta na Środkowym Zachodzie. Hrabstwa na całym obszarze wspólnie walczą z tą epidemią. W pobliskim Ohio, Ohio High-Intensity Drug Trafficking Area (HIDTA) zaobserwowano znaczny skok w użyciu mety i konfiskatach mety, w ciągu ostatnich kilku lat. Ich teoria? Tak duży nacisk położono na kryzys opioidowy, że meta ponownie stała się głównym nurtem. Dilerzy mety wierzą, że ich użytkownicy są mniej narażeni na śmierć z powodu przedawkowania, co naturalnie ogranicza zakupy, ale wierzą również, że mogą prześlizgnąć się pod radarem policji, biorąc pod uwagę obecny nacisk na opioidy. Ale HIDTA nie daje się nabrać i skupia się na uzależnieniach od narkotyków, a nie tylko opioidów.

Prosta podaż i popyt

Południowa Indiana również odnotowuje wzrost używania mety, ale mają oni inną teorię, opartą na prostej ekonomii. Czystość, a tym samym potencja, mety wzrosła wykładniczo w ciągu ostatniej dekady w postaci kryształu mety. Ostatnio, cena widział drastyczne obniżki ze względu na wzrost podaży pochodzących z południa granicy USA. W południowej Indiany, ten trend zwiększonej podaży i obniżonej cenie, co prowadzi do wyższego wykorzystania, wzrasta w ciągu ostatnich dwóch lat. W rzeczywistości, Clarksville Police Capt. Joel DeMoss stwierdza, że jego wydział widział cenę kryształu mety spadek do około 20 dolarów za gram, w dół z około 100 dolarów kilka lat temu. Trudno się kłócić z niewidzialną ręką podaży i popytu, zwłaszcza gdy trzeba się wysoko, a ty naprawdę nie obchodzi, jak.

Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, został aresztowany za posiadanie lub handel metamfetaminą, nie daj się nabrać na myśl, że prokuratorzy są zainteresowani tylko opioidami. Ten statek już odpłynął, a teraz uwaga skupia się na wszystkich narkotykach. Nie zwlekaj. Skontaktuj się z lokalnym adwokatem obrony karnej, aby rozpocząć najlepszą obronę. Im szybciej, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *