Podejrzany o wysyłanie bomb pocztowych został oskarżony o 30 zarzutów

Cesar Sayoc, osoba oskarżona o wysyłanie bomb rurowych do przeciwników prezydenta Trumpa, został oskarżony o 30 federalnych zarzutów związanych z wykorzystaniem amerykańskiej poczty do wysyłania broni masowego rażenia i zagrażania handlowi międzystanowemu. Akt oskarżenia twierdzi, że Sayoc wysłał 16 bomb na różne adresy w całym kraju, wymieniając szczegółowo pięć z nich do adresatów: Hillary Clinton, Johna Brennana, Roberta DeNiro, Jamesa Clappera i George’a Sorosa.

Zgodnie z aktem oskarżenia Sayoc musi utracić cały swój majątek. 26-stronicowy akt oskarżenia wymienia również pseudonimy Sayoca, w tym Cesar Randazzo, Cesar Altieri i Cesar Altieri Randazzo. Jeśli Sayoc zostanie skazany, grozi mu dożywocie.

Sayoc miał wcześniejsze aresztowania

Sayoc przebywał w więzieniu na Florydzie, oczekując na ekstradycję do Nowego Jorku. Ale Sayoc nie jest obcy dla systemu sądownictwa karnego Florydy. Sayoc został aresztowany w hrabstwie Miami-Dad w 2002 roku i odbywał karę w zawieszeniu pod zarzutem gróźb podłożenia bomby. Również w Broward County został aresztowany za kradzież w 1991 roku i przestępcze wykorzystanie danych osobowych w 2004 roku.

Wszystkie 16 bomb rurowych wydaje się pochodzić od tej samej osoby

Według Departamentu Sprawiedliwości USA, “każda z 16 kopert rzekomo wysłanych przez Sayoca miała podobne cechy, w tym adresata zwrotnego “Debbie Wasserman Shultz” pod adresem w “Florids”, sześć samoprzylepnych znaczków pocztowych z flagą amerykańską i etykiety adresowe wydrukowane na białym papierze z pustym tuszem w podobnym kroju i rozmiarze czcionki” – czytamy w komunikacie prasowym. “Każda z 16 kopert zawierała również IED. 16 IED miało również podobne cechy, w tym około sześć cali rury PCV wypełnionej materiałem wybuchowym, mały zegar i okablowanie. Niektóre z nich zawierały również odłamki szkła”. Debbie Wasserman Schultz jest członkiem Izby Reprezentantów USA, Demokratką reprezentującą Florydę. Uważa się, że próbował on udawać, że bomby pochodzą od Schultz, mimo że Sayoc błędnie napisał jej nazwisko.

Sayoc jest reprezentowany przez federalnych obrońców publicznych w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku. Z Florydy zostanie przewieziony do Nowego Jorku autobusem, co może potrwać nawet trzy tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *