Seryjny złodziej paczek z Teksasu aresztowany przed sezonem wakacyjnym

Nadchodzi sezon wakacyjny i wiecie co to oznacza? Kradzieże paczek będą rosły. Funkcjonariusze z hrabstwa Williamson w Teksasie byli na tropie jednego płodnego złodzieja, aktywnego od połowy października. W zeszłym tygodniu złapali sprawcę. Zaskoczony? Nie bądźcie! Według szeryfa Chody’ego i jego konta na Twitterze, “Williamson County nie bawi się”. Najwyraźniej zatrzymany sprawca ukradł paczki zawierające zarówno własność osobistą, jak i broń.

Władze coraz częściej zwracają uwagę na kradzieże paczek

Złodziejstwo paczek nasiliło się wraz z rozwojem różnych usług dostawczych, w tym Amazon Prime. Jest to często przestępstwo z okazji, a w dzisiejszych czasach jest o wiele więcej okazji. W rezultacie, władze stanowe i federalne zostały zatrudnione, aby pomóc rozwiązać problem, w tym przy użyciu operacji ukłucia z fałszywych przesyłek obejmujących urządzenia śledzące GPS.

Jeśli zostaniesz skazany, możliwe więzienie i grzywna

Jest to przestępstwo federalne, aby manipulować lub ukraść paczkę, która jest dostarczana przez pocztę amerykańską, UPS i FedEx, za co sprawca może spędzić do pięciu lat w więzieniu i być uderzony z pokaźną grzywną. Kradzież paczek od innych sprzedawców jest zazwyczaj przestępstwem stanowym. Zgodnie z prawem większości stanów, w tym Teksasu, wysokość grzywny jest współmierna do wartości skradzionej paczki. Pomyśl o tym jak o wymianie prezentów w Białym Słoniu. Nie masz pojęcia o wartości paczki, którą kradniesz, a tym samym o wysokości grzywny, jeśli zostaniesz złapany. Należy pamiętać, że kradzież jest oparta na czynie, a nie na zamiarze oskarżonego. To nie ma znaczenia, jeśli miałeś zamiar ukraść coś wartego mniej niż 100 dolarów, a pakiet jest rzeczywiście wart 1000 dolarów. Dostajesz to, co dostajesz, a rzucanie pas nie pomoże w tej sytuacji.

Jeśli zostałeś oskarżony o przestępstwo związane z kradzieżą paczki, natychmiast skontaktuj się z lokalnym adwokatem obrony karnej. Im szybciej można rozpocząć formułowanie obrony, tym lepiej będzie. Obrony są dostępne, ale wiele z nich wymaga czasu, aby się rozwinąć. Upewnij się, że dajesz swojemu obrońcy kryminalnemu najlepszą możliwą szansę na obronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *